Jaka rasa psa będzie dla Ciebie odpowiednia ?

Rasowy pies czy kundel?
Lipiec 5, 2016

Jaka rasa psa będzie dla Ciebie odpowiednia ?

Wszyscy kochają zwierzęta. W niemal każdym domu można znaleźć psa, kota bądź chomika. Zastanówmy się teraz nad zakupem pierwszego z wyżej wymienionych zwierząt. Zdecydowaliśmy się na kupno psa i nie możemy wybrać, która rasa będzie dla nas najlepsza. Na początek należy podjąć decyzje o rozmiarze nowego pupila. Niektórzy wolą cieszyć się towarzystwem małego zwierzęcia i powinni w tym wypadku rozejrzeć się wśród psów rasy Chihuahua, Yorkshire Terrier, Mops bądź Maltańczyk. Te rasy przeznaczone mogą być dla osób, które mają niewielkie mieszkania bądź nie czują się na siłach, aby opiekować się wielkim psem. Mogą być także zwyczajnie zakochani w tych przypominających maskotki maluchach.

Duży czy mały?

Większe zwierzaki będą na pewno wymagać większej ilości ruchu, pożywienia i uwagi. Również w przypadku posiadania małych dzieci lub innych zwierząt możemy czuć się lepiej kupując niewielkich rozmiarów pupila. Jeżeli jednak jesteśmy zdecydowani na trochę większego z nich – warto zainteresować się takimi rasami jak Labrador, Chow-Chow, Spaniel czy Beagle. Są to zwierzęta średniej wielkości, które potrzebują już trochę więcej uwagi, ale mogą również zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa domowników. Na koniec mamy psy największe – Owczarki niemieckie, Bernardyny, Nowofunlandy czy Charty szkockie. W tym przypadku warto już poważnie zastanowić się nad odpowiedzialnością spoczywającą na właścicielu. Długie spacery, duża ilość jedzenia, konieczność większej pielęgnacji i specjalnego pilnowania psów tej wielkości to tylko początek listy. Z drugiej strony są to najczęściej doskonałe psy obronne, których sam wygląd może odstraszać intruzów.

Posiadanie psa to wielka odpowiedzialność

Najważniejszym pytaniem jakie musimy sobie zadać przed zakupem psa jest to, czy jesteśmy w pełni zdecydowani na opiekę nad żywym zwierzęciem. Psy bardzo przywiązują się do swoich właścicieli i konieczność oddania ich w przypadku podjęcia błędnej decyzji będzie dla nich bardzo bolesna. Nie zawsze również musimy decydować się na zakup psa – wiele z nich czeka na nowy dom w schronisku i choć niektóre zwierzęta tam nie będą psami rasowymi to zasługują one na miłość i opiekę dokładnie tak samo jak cała reszta.

Komentarze są wyłączone.