Kupić czy adoptować psa?

Powody, dla których adopcja psa jest tego warta
Powody, dla których adopcja psa jest tego warta
Styczeń 3, 2020

Kupić czy adoptować psa?

Kupić czy adoptować psa?

Czy kochasz psy i myślisz o adopcji lub zakupie? Świetnie! Wtedy już wiesz, że to wymaga zaangażowania i wymaga czasu i pieniędzy; czy nadal jest jasne, że możesz stworzyć świetny zespół? Świetnie!

Jak znaleźć swojego idealnego psaJak znaleźć swojego idealnego psa

Jeśli spełnisz wszystkie wymagania, aby mieć psa współlokatora, możesz rozpocząć wyszukiwanie, zadanie, które nie zawsze jest łatwe ze względu na dużą liczbę dostępnych opcji. Być może masz już konkretną rasę, w tym przypadku logicznie jest udać się do stowarzyszenia, aby spotkać się z innymi właścicielami i zapoznać się z konkretnymi aspektami rasy. Zanim skontaktujesz się z hodowcą, wskazane jest, abyś był świadomy potencjalnych problemów zdrowotnych, które najczęściej ich dotyczą. Może wręcz przeciwnie, wolisz adoptować psa od obrońcy i wybrać taki, który wzbudza największą sympatię z ogromnej liczby? Powiemy ci kilka wskazówek, jak znaleźć swojego przyszłego partnera.

Przybycie dorosłego psa do domu może mieć wiele zalet w stosunku do szczeniaka, którego szkolenie wymaga dużego wysiłku. Jednak dorosły pies może być pudełkiem niespodzianek, zwłaszcza jeśli niewiele wiadomo o jej przeszłości. Korygowanie błędów popełnionych w socjalizacji lub szkoleniu podstawowym wymaga rozległej wiedzy. Prawda jest taka, że nie każdy jest w stanie wykonać pracę, której potrzebuje pies z trudną przeszłością; dla doświadczonego właściciela może to być bardzo satysfakcjonująca i satysfakcjonująca praca. Istnieje wiele dorosłych psów do adopcji, które czekają w ochronnych, ale także hodowcy mają lub znają każdego, kto potrzebuje domu. Starsze psy opiekuńcze zwykle czekają dłużej, aż znajdą nowego właściciela, ponieważ pozostają niezauważone przez wielu odwiedzających, ale warto je poznać! Jeśli szukasz dorosłego okazu określonej rasy, odwiedź opiekuna lub jakieś stowarzyszenie, które pomoże psom tej rasy w potrzebie. Szczenięta hodowlane można znaleźć, jeśli skontaktujesz się z hodowcą, a także ze stowarzyszeniami ochronnymi lub międzynarodowymi. Jedną z zalet psów, które przeżyły trudne życie, jest to, że mogą być bardziej otwarte na nowe doświadczenia; jednak bez wątpienia szkolenie szczeniaka jest trudnym zadaniem, niezależnie od tego, czy pies jest opiekunem, czy hodowcą.Jeśli zakochałeś się w konkretnej rasie, znajdź zaufanego hodowcę, który jest partnerem jednego ze znanych klubów. Fakt, że pies ma certyfikat pochodzenia, oznacza nie tylko czystość rasy i przejrzystość jej pochodzenia, ale także kryteria selekcji oparte na standardach, charakterze i, co bardzo ważne, zdrowiu. Hodowcy, którzy są członkami Stowarzyszenia, muszą przejść pewne kontrole i spełnić określone warunki oraz przyczynić się do zdrowego rozwoju rasy, która spełnia odpowiedni standard.

Jeśli udasz się do odpowiedzialnego hodowcy, będziesz mógł spotkać się w swoim domu zarówno ze szczeniakiem, jak i jego rodzicami, zaczynając od 4 lub 5 tygodnia życia. Chętnie odpowie na twoje pytania dotyczące hodowli i spróbuje dowiedzieć się, czy możesz zaoferować swojemu maluchowi dobry dom. Zna charakter swoich psów i może ocenić, który z nich będzie najbardziej kompatybilny z Tobą. Aby mogły osiągnąć dobrą socjalizację, młode muszą być dobrze zintegrowane z codziennym życiem, być w stanie grać i, oczywiście, przekazywać radość, pewność siebie i dobre wrażenie. Ponadto ważne jest również, aby rodzice byli zrównoważeni. Odpowiedzialny hodowca zaopiekuje się Tobą również po zakupie i rozwiąże wszelkie wątpliwości, które mogą pojawić się w związku z rasą lub rozwojem nowego członka rodziny.

Szczeniak czy dojrzały pies?

Kiedy dostajesz szczeniaka, dają Ci również certyfikat pochodzenia, podkład do szczepień i zwykle pakiet karmy dla szczeniąt, którym go karmią. Jak widać, pies tych cech ma cenę, która poza tym zwykle nie jest niska. Uważa jednak, że przez to płacisz również za bezpieczeństwo pod względem pochodzenia i spokoju ducha, wiedząc, że ma certyfikat genealogiczny, badania weterynaryjne, odrobaczanie i szczepienia. Cena odzwierciedla również opiekę weterynaryjną rodziców, nadzorowaną hodowlę i, jeśli to konieczne, jazdę konną. Sam hodowca płaci również za eksponaty, członkostwo w Stowarzyszeniu, niezbędny sprzęt, a także przestrzeń, w której spoczywa miot. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedzialna hodowla jest bardzo piękną, ale nie dochodową działalnością, ponieważ dobry hodowca nie patrzy tak bardzo na zyski, jak na zdrowie swoich szczeniąt i na potomstwo, które spełnia standardy.

Czy chcesz adoptować psa od obrońcy? To świetny pomysł, biorąc pod uwagę, że w wielu stowarzyszeniach dziesiątki z nich czekają na pojawienie się rodziny. Istnieje wiele możliwości, że twój futrzany jest w schronisku: lokalne stowarzyszenia ochronne, organizacje adopcyjne lub inne fundacje, często zagraniczne, które za pośrednictwem Internetu szukają domu dla uratowanych zwierząt, którym bardzo trudno jest adoptować je w tym kraju, zanim będzie za późno.

Obrońca zwierząt w Twoim mieście ma wyraźną przewagę: możesz go łatwo odwiedzić. Zanim podejdziesz bliżej, dowiedz się o psach adopcyjnych, które tam są, i wskaż pytania, które masz. Niektóre stowarzyszenia oferują – po odrobinie nauki-możliwość spacerowania po nich, dzięki czemu można je lepiej poznać i znaleźć własne. Jest to również dobry sposób dla przyszłych właścicieli, aby zdobyć doświadczenie. Tak czy inaczej, rozgrywający powinien szczegółowo opowiedzieć o charakterze psów i przedstawić Ci, kto jest dla ciebie najlepszy.

Komentarze są wyłączone.